SIK SORULAN SORULAR

 Web Site Paketi, web sitenizi en basit ve hızlı bir şekilde hayata geçirmeniz için kullanabileceğiniz bir hazır site aracıdır.

 Siteniz gelişmiş arama motoru optimizasyonu içermektedir. Yani sitenizin tüm içeriği Google arama motoru tarafından okunabilecek ve indekslenebilecek şekilde çalışmaktadır. Yani siteniz arama motorlarında listelenir. 

İyi görünen bir web sitesi ve kurumsal kimlik ziyaretçilerinizin gözünde kurumsallık imajı sergilemektedir. Bu imaj ziyaretçileriniz ile sizin aranızdaki bağları güçlendirmekte ve size yeni müşteriler kazandırmaktadır. Eğer güçlü bir tasarıma sahipseniz bu imajı insanların zihinlerinde elde etmek çok da zor değildir.

Aylık trafik kısaca, bir ay boyunca ziyaretçilerin sitenizde görüntülediğe resim, yazı, animasyon vb'nin toplam boyutudur. Ne kadar aylık trafik kullanıldığı yönetim paneli giriş sayfasında görünmektedir.
Sağladığımız aylık trafik kullaıcılarımıza yeterli olmaktadır. 

Bir web sitesinde tüm ürünlerinizin fotoğraflarını gösterip her türlü bilgiyi verebilirsiniz. Web siteleri, ulaşmak isteyen tüm insanların önüne açılmış büyük bir kapının sınırsız anahtarlarıdır. Elinizdeki bu anahtar ile şirketinize, şirketinizden daha büyük bir şube eklemiş olmakla birlikte 24 saat sizin adınıza çalışan, eleman bulundurmak zorunda olmadığınız ve her türlü ürün ve/veya hizmetinizi tüm dünyaya tanıtabileceğiniz bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.
   

Evet her ikisini de arttırabilirsiniz. Bu işlemler için bizimle irtibata geçiniz.

Yapım Süreci : Anlaşma doğrultusunda öncelikle firmanızın sektörel duruşunu analiz ediyor, hedef kitlenizi belirliyor ve hedef kitleniz yanı sıra rakip firmaları değerlendiriyoruz. Daha sonra özgün çalışmaya geçilip, bulunabilirliği en yüksek domain önerilerini yapıyoruz. Firmanıza ve sitenize göre en uygun olan Hosting'i seçiyoruz, standart, yükseltilebilir. Tasarım ve mizanpaj uygulamaları süreci başlıyor, daha sonra içeriğin entegre edilmesi, maillerin açılması, iletişim formunun entegrasyonu ve ayarlanması, galeri yapısının oluşturulması , kodlamanın testi, sunum , revizyonlar, test yayını ve yayın şeklinde olmaktadır.

Kurumsal Web Sitesi; Kamu kurumu yada özel kurum internet ortamında en etkili şekilde kurumu ifade edebilmek için kuruma yakışan görsellikte tasarıma sahip bir site açmalıdır. Kurumlar genellikle kurumsal web sitesi için sade bir tasarımı olan yönetim paneli ile içerik güncellemesi yapılabilecek ve arama motoru optimizasyonu olan web sitelerini tercih etmektedirler. Web tasarımında genellikle çok renkli çok hareketli tasarımlar günümüzde kurumlar için uygun görülmemektedir. 

Modern ve Kullanışlı Arayüz Tasarımı

Mobil Uyumlu – Responsive Web Tasarım

 Google Map – İletişim Formu

Teknik SEO Çalışması

Sosyal Medya Linkleri ve Paylaşım Butonları

Hakkımızda Sayfası

Özgün İçerik

Hızlı Sunucu ve Teknik Destek

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Özel web tasarımları sonsuz seçenek sunabilirken, hazır siteler hızlı ve uygun fiyatlı tercihler için iyi bir alternatiftir. Taleplerinizin tamamını karşılamayabilirler ancak çok kapsamlı olmayan ihtiyaçlar için son derece yeterli hazır şablonlar bulmak mümkün.

Ancak güçlü markanızla müşterilerinizi karşılamak istiyorsanız doğal olarak özel olmalısınız. Bu da her açıdan özel tasarım web sitesi demektir. Elbette yalnızca tasarım değil. Web siteniz müşterilerinize mümkün olan en fazla seçeneği sunabilmelidir.

 Web Sitesi + Alan İsmi ve Hosting dahildir. Siz yıllık uzatma ücretlerini ödediğiniz sürece alan isminiz adınıza uzatılacak ve hizmetimizi tam bir paket olarak kullanmaya devam edebileceksiniz. Bununla beraber, eğer paket hizmetimizi kullanmaktan vazgeçerseniz, kayıt aşamasında zaten direkt olarak adınıza tescil edilen alan isminizi taşıyabilirsiniz. Bu hizmetimiz hazır bir paket olduğundan, web siteniz sunucularımızda kalmaktadır.

Satın alma işleminizin ardından web siteniz online olarak yayınlanır ve yönetim paneli bilgileriniz tarafınıza mail olarak gönderilir.

Sizin yapmanız gereken tek şey sitenize, kolay yönetim panelinden resim ve yazı eklemektir.

Satın aldığınız paketin içerisinde 1 yıllık isim hakkı (domain), 1 yıllık barındırma hizmeti (hosting) email adresleri (talep etmeniz durumunda) ve aldığınız pakete özgü içerik yönetim özellikleri vardır.

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.

Kuracağınız web sitesinin gereksinimlerini önceden belirleyin. Örneğin ne kadar disk alanına ve ne kadar aylık trafiğe ihtiyacınızın olabileceğini belirlemek gibi.
Web sitenizde kullandığınız yada kullanacağınız programlama diline göre hosting alanı belirlemelisiniz. Yani bu dillerin çalıştığı web sunucularında web sitenizi host edebilirsiniz. PHP ise Unix, ASP ise Windows hosting kullanmanız tavsiye edilir. HTML dilinde hem Unix hem de Windows hosting kullanabilirsiniz.

Sitemizden herhangi bir paket aldıktan sonra var olan domaininizi sunucularımıza yönlendirmeniz (DNS yönlendirmesi yapmanız) gerekmektedir. Bu işlemi kendiniz yapamıyorsanız domaini satın aldığınız firmadan yardım istemeniz gerekmektedir.

inşaat firması web sitesi profesyonel bir görünüme sahip olmalı. Mobil uyumlu olmalı.
Kurumsal web sitesi içerikleri kaliteli bir şekilde hazırlanmalı ve düzenli güncellenmeli. Yeni projeler, firmadan haberler, konut teslimatları vb. konulara yer verilmeli.
Firma web sitesi, sade bir tasarıma sahip olmalı. Açık renkler tercih edilmeli. Koyu arka plan renklerinden uzak durulmalı.
Kurumsal web sitesinde kullanılacak görseller yüksek çözünürlükte ve gerçek olmalı.
Kurumsal web sitede mutlaka blog sayfası olmalı ve düzenli güncellenmeli.

Ürün ve firma tanıtımlarında kullanabileceğiniz güzel ve sade bir tasarıma sahip bir site olmalıdır.  Genel de bir çok sektöre hitap etmektedir. Ürünler kısmını kullanmadan sadece hizmet veren firmalar da bu siteyi kullanabilir (Örn: Halı yıkama, sigortacılık, nakliye, vb...)
Hazır Site Yönetim paneli sayesinde istediğiniz zaman sayfa içeriklerini düzenleyebilir, ürün ekleyebilir ve gelen mesajları okuyabilirsiniz.

Öncelikle açıklayıcı ve doğru bilgiye sahip olmalıdır. Tatil planı yapan bir aile için, otelin bütçesi ve fiyat kriterleri çok önemlidir.
Otel binasının yapıldığı yılı da içeren tarihçesi, işyeri sahibi, yönetici, aşçı, temizlikçi, barmen v.b. tüm çalışanların öz geçmişi ve meslekteki yetenekleri hakkında açıklayıcı bilgiler yer almalıdır.

Öncelikle haber sitesi tasarımı yaptıracak olan birisi bir kurumsal site tasarımı ya da e ticaret site tasarımı yaptırmadığının farkında olmalı ancak bu iki site tasarımlarından da faydalanması gerektiği unutmamalıdır. Haber sitesi tasarımı tıpkı bir kurumsal site tasarımı gibi logoya ihtiyaç duymaktadır. Ancak kurumsal web sitesi tasarımı kadar da bir sabitliği olmamalıdır. Kurumsal web sitesi tasarımları genellikle bir kez kurulur ve yılda en fazla bir ya da iki değişikliğe uğrar. Çünkü müşterinin sabit bir ekrana ihtiyacı vardır. Ancak haber sitesi tasarımında sürekli bir yenilik eklenmeli, okuyucunun ihtiyacına göre belirlenen bu yenilikler hemen uygulama geçirilmelidir. Örneğin okunma sayınız arttıkça haber sitesi tasarımınıza ‘ sizden gelen haberler’ kısmını ekleye bilir ya da okuyucunuza kendi haber siteniz de bir blog sayfası açmasına izin vererek onu kendi haber sitenizi daha bağlı hale getirebilirsiniz.

Bir organizasyon firmasının sitesinde bulunması gereken en önemli menü hizmet tanıtımlarının olduğudur. Web sitesi tasarlanırken bu menüye dikkat edilmesi gerekiyor. Yaptıkları ve yapacakları işleri, hizmetlerini, kullanılan araç gereçlerini, kadrolarını ve kalitelerini gösteren ve anlatan bir menü, sektörde yeni olan bir organizasyon firmasını dahi en yukarılara taşıyabilir.

Göz yoran ve karışık görseller yerine daha sadece ve öz görseller kullanılarak ziyaretçilerin dikkati çekilebilir. Yapılan işleri belirten, fiyat ve paketlerin olduğu bir menü en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Bunun için öncelikle ziyaretçinin faydalanacağı bilgilerin bulunması önemlidir. Karar aşamasında etkili olması için kolay kullanışlı, sade görseller, iletişim bilgileri, sayfayı ağırlaştırmayacak ve hızlı kullanımı etkilemeyecek animasyonlar kullanılmalıdır. Bu durum siteyi ziyaret edenleri etkileyeceği gibi, organizasyon firması kendisini de iyi bir şekilde tanıttığı için müşteri yoğunluğu artacaktır 

Kurumsal bir imaj olmalı, Logo, renkler ve en önemlisi ana sayfa tasarımı ürün ve hizmetleri iyi tanıtan bir yapıda olmalı ve müşteriyi karşıladığında aradığın çözümler burada iç sayfalara bak istersen mesajını vermelidir.

Fotoğraflar kesinlikle ve kesinlikle profesyonel çekim olmalı ürün detayları yanı sıra ürün hakkında kısa ve romantik yazılar yazılmalı.

Ürün kategori yapısı düzgün planlanmalı, ürün detayında ihtiyaç duyulan bilgilerin yanı sıra müşteri etkikeşim kanalları yer almalı.

Müşterilere yönelik sektörel içerikli blog yazıları yazılmalı ve geri dönüşlere oldukça önem verilmelidir.

Kurumsal imajın korunabilmesi açısından kurumsal web sitesinin mobil cihaz ve tabletlerde ( ios ve android işletim sistemlerinde) yatay ve dikey pozisyonda, farklı tarayıcılarda ve farklı verisyonlarında ( ie (internet Explorer), google chrome, opera, firefox vb ) da sorunsuz görüntülenmelidir. Ayrıca kurumsal yayınlar, içerik ve ziyaretçilerin ihtiyacı olabilecek uygun içerik optimize edilerek kurumsal siteye yüklenmelidir. Kurum sosyal medya bağlantıları ( facebook beğen, Facebook paylaşımları, facebook sayfa bağlantısı, twitter paylaşımları, twitter hesabı bağlantısı, google Plus sayfası) kurumsal site üzerinden erişilebilir olmalı, sosyal medya içeriğinden de kurumsal siteye bağlantılar oluşturulmalıdır.

Web siteniz bir nevi müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle web üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve dolayısıyla satışlarınız o kadar artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz web sitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü tasarım ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizinle ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır.

Web sayfalarında kullanılan gereksiz başlık ve firmayı tam olarak anlatmayan içerik ve resimler web tasarımının başarısız olmasına sebep olur. Web sitesinin başarılı olması ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde öncelikle tespit ve planların ortaya konulması gerekir 

Restoranınıza ait bir siteniz olduğunda, broşürlerinizde hedef kitlenize bir siteniz olduğunu,kampanyaları oradan takip edebileceklerini tek seferde ifade etmeniz, bundan sonra menü veya fiyatlarda oluşabilecek değişiklikleri de duyurmanızı kolaylaştıracaktır.

Sipariş vermek isteyen müşterinize telefonda menü ve fiyat bilgisi vermek için harcadığınız zaman ve iş gücü sitenizde bu bilgilerin yer almasıyla minimuma inecek ve telefondki yanlış anlaşılmalardan doğan aksaklıklarla karşılaşmayacaksınız.
Restoranınızla ilgili fotoğraf, video, sanal tur vb görsel öğeleri kullanarak müşterilerinizin gönlünü fethedebilirsiniz, aynı zamanda siteniz sayesinde müşteri kitlenize internet dünyasından da ulaşabilirsiniz.

Genele hitap eden bir web sitesinden öncelikle beklenen özellik kullanılabilir ve sade olmasıdır. Sade olmasından kasıt sitenin göz yorucu renk tonları kullanılmaması, renklerin uyumlu olması ve gereksiz animasyonların olmamasıdır. Kullanılabilirlikte de bununla bağlantı olarak sitenin hızlı yüklenmesi, tasarımın içeriğe ulaşımı kolaylaştırması ve farklı platformlarda çalışır olması gereklidir. Çoğu zaman tasarım uğruna web sitelerinin kullanılabilirliğini düşürüyoruz. Tasarımdan da fazla ödün vermeden kullanılabilirliği öncelikli amacımız yapmalıyız. Çünkü kullanıcılar öncelikli beklentisi, kendilerine gerekli olan içeriğe ulaşabilmektir.

Web sitesi, belirli bir konu ya da içerik hakkında bir araya getirilmiş bir bilgi derlemesidir. İyi bir web tasarımı ancak tekil web sayfalarının anlamlı bir şekilde bir araya gelmesiyle sağlanabilir. İnternet sitesi tasarımı, içerik ve görsel unsurları güçlü, ziyaretçisini sıkmayacak, kolay anlaşılır ve kullanılır olmalıdır.

Yine firma web sitesi tasarımı bütünlük içermeli , ulaşılmak istenilen bilgi ziyaretçilerin kolayca bulabileceği yerlerde bulunmalıdır. Kurumsal Web Sitesi Tasarımı denilince akla grafik arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, programlama altyapısının kullanıcı dostu oluşturulmalıdır. ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle özellikle şirket internet site tasarımı sırasında hızı düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menüler tercih edilmemelidir.

Kendinizi ve firmanızı kalıcı başarı sağlayarak büyük kitlelere tanıtmanın en kolay ve ekonomik yolu web site sahibi olmaktır.
Özellikle firmalar açısından baktığımızda, firma hakkında yararlı bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını sergileyebileceğiniz, etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir ortamı web sitesi sayesinde sağlayabilirsiniz. Üstelik bu bilgilerin ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir web sitesi en doğru tercih olacaktır

Web sitesi yaptırmak isteyenlere , web firmalarının işinizi yaparken kullandığı terimlerini mini bir hizmet olarak sunuyoruz. Siz de artık web sitenizde revize isterken, doğru kelimelerle tarif edebilirsiniz. 

Header : Web tasarım kısımında , yapılacak işin en üst kısmını oluşturmaktadır. Web sitelerinde menü alanı ve üst kısmını kapsar.

Footer : Web tasarım kısımında , yapılacak işin en alt kısmını oluşturmaktadır. Web sitelerinde site haritası ve kısa bilgilerin yer aldığı uzun geniş bant alanı.

Slider : Web tasarımda menünün altında yer alan dinamik, çeşitli efektlerle, sağdan soldan kaydırmalı geniş görsel alanıdır.

Banner : Web sitenizde yer alacak ilgili bir görselle alakalı olarak tanıtım yapacağınız alandır.

İnternete ya da diğer herhangi bir bilgisayar ağına bağlı cihazların, ağ üzerinden birbirlerine veri yollamak için kullandıkları adrestir.

İnternet’e bağlanan her bilgisayara bir IP adresi atanır, diğer bilgisayarlar bu bilgisayara bu adres ile ulaşırlar. Yani iki farklı cihaz aynı yerel ağda olmasa dahi, IP adresi birbirleri ile iletişim imkânı sağlar.

Web Alanı, Web Hosting barındırma paketleriyle birlikte kullanıcıya sunulan sunucu üzerindeki dosya barındırma alanıdır. Web alanını tıpkı bilgisayarınız veya akıllı cihazlarınızın depolama hafızası gibi düşünebilirsiniz. Hosting sağlayıcısı da ödediğiniz tutar karşılığında size bir kota belirler ve bu kota kadar dosyayı barındırma alanınızda tutmanıza müsade eder.

Bir web sayfası kişinin/kurumun tanıtımı, kişi/kurum hakkında bilgi verme, belli kullanıcılarla iletişim kurma ya da etkileşim sağlama gibi amaçlarla oluşturulabilir. Web sayfasının amacı önceden net olarak belirlenmelidir ve tüm tasarım bu doğrultuda yapılmalıdır. Aksi takdirde, sayfayı bir kez ziyaret eden bir kullanıcı, sayfada neleri bulabileceğini anlayamaz, sayfadan nasıl yararlanacağını bilemez ise hayal kırıklığına uğrayabilir ve bir daha o sayfayı ziyaret etmeyebilir. Örneğin, sadece bilgi sağlama amaçlı hazırlanmış bir sayfada çok ağır imajlar kullanmak, sayfanın daha yavaş çalışmasına neden olabilir ve bir kullanıcı aradığı bilgiye hızlıca ulaşamaz ise, web sayfası da amacına hizmet edememiş olur.

Yanlış yapılan bir seo siteniz ne kadar popüler olursa olsun sizi bulunmayan sayfalara geriletebilir fakat akıllıca ve zamanında yapılan bir seo çalışması hem sizin hemde müşterilerinizin veya okuyucularınızın yüzünü güldürür google sıralamasında üst sıralara çıkmak, site bilinirliliğini arttırmak, sitenize popülerlik kazandırmak gibi güzel yanları olsada amatör kişilere yüksek maliyetlerde verilen ücretler sizi seo çalışmasında kötü yerlere sürükler.

Markanızı Oluşturun. Kimliğinizi Kurun
Basit ve kısa tutun
Benzersiz Olun
Tuhaf Noktalama İşaretlerinden Kaçının
.com Domain Adlarını Kullanın
Telif Hakkı Kanunlarına Dikkat Edin
SEO: İnsanların sayfanızı bulmalarına yardımcı olacak bir domain adı seçmek.

 

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.

Daha çok ziyaretçi çekeceksiniz.
Google AdWords ile reklam yayınşamaya başladığınızda daha fazla telefon ve mail alacak ve daha fazla yeni müşteri kazanacaksınız ve bunların işinize olan katkısını hemen hissedeceksiniz.

İnternette herkes arama yapar
Online satışların %73 ü arama ile başlamaktadır. İnsanlar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aradığında artık daha fazla görünür olacaksınız.
Her büyüklükteki firma için uygundur

Hızlı sonuçlar verir
Google AdWords reklamları hızlı sonuçlar verir. Reklamlarınız yayınlanmaya başladığı anda sonuçlarını görmeye başlarsınız.

Marka bilinirliğini arttırır
Google AdWords reklamları marka bilinirliğinin artmasında önemli rol oynar. uzun soluklu kampanyalar sadık müşteriler oluşmasını sağlar.

Web sitenizin google arama sonuçlarında çıkması yaklaşık 10-15 gün sürer. Sitenizin google yer alması için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Siteniz içeriğini otomatik olarak tarayan google zaman içinde sitenizi arama sonuçlarına dahil eder. 
Daha üst sıralarda çıkmak için; 
- Sitenizin içeriğinin ilgili olduğunuz konularda zengin metinlerden oluşmasını sağlamalısınız.
- Ayrıca ana sayfanızda bağlantılı metinlere yer vermelisiniz. 
- Site içeriğinizi güncel tutmalısınız.

Hazırladığımız web sitelerinde kullandığımız içerik yönetim sistemleri ve tasarlanan şablonlar, site öğelerini gelen ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne adapte edebilen, esnek bir yapıdadır. Bu sayede tüm mobil cihazlar ile yüzde yüz uyumluluk sağlanır.

Web siteleri sınırsızca genişletilebilir yapıda olduklarından, geniş içeriğe sahip bir web sitesinde, web tasarımcı zamanının büyük bölümünü içeriğin yerleştirilmesi için harcar. Ayrıca, örneğin web sitenizde olmasını istediğiniz bazı nitelikler için size özel kodlar yazılması gerekebilir. Bu gibi nedenlerle web sitesi tasarımında, yapılacak projeyi görmeden ortalama bir fiyat bile vermek mümkün değildir. Web tasarımınız konusunda fiyat verebilmemiz için öncelikle ne türde bir çalışma istediğinizi öğrenmeli ve içeriğiniz hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının teorik olarak neredeyse sınırı yoktur. Bir web sayfasını aşağıya doğru yüzlerce sayfa kayacak biçimde içerik ile doldurabilirsiniz. Yükleme çok uzun sürse de, internet tarayıcınız bu sayfayı düzgün bir şekilde görüntüleyecektir.

Pratikte ise, bir web sayfasının mümkün olduğunca hızlı yüklenmesini, ziyaretçilerin sayfa içerisinde aradıklarını kolayca bulmasını ve sitenin arama motorlarında verimli sonuçlar sağlamasını bekler ve tecrübe ile edinilmiş belli sınırlamalara sadık kalmaya özen gösteririz. Ancak yine de bu konuda belli bir standarttan söz etmek mümkün değildir, her web sitesinin ve her web sayfasının kendine özgü sınırları olması kaçınılmazdır.

İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındırmayan web sitelerine "statik web sitesi" denir. Kod yapısı olarak HTML ya da XHTML ve bunun yanında CSS ve Flashbarındırabilen yapılardır. Küçük ve orta ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir.

Statik web siteleri kontrol paneline sahip olmazlar ve güncellemeleri bu işin uzmanı olan kişi ya da kuruluşlarca yapılır.

Dinamik yapıdaki web sitelerine göre görsel tasarım kullanımı ve yerleşimi daha kolaydır ve bunun sonucu olarak göze hitap etme oranları daha yüksektir. Görsel etkileyicilik bakımından daha güzel web siteleri için statik web site tasarımı tercih edilmelidir.

Diğer bir avantajı ise Google arama sonuçlarında bu tip sitelerin ilk sayfada ya da ilk sayfalarda listelenmesi açısından daha başarılıdırlar. Bunun sebebi ise dinamik web sitelerindeki sayfa isimlerindeki özel işaretlerin Google tarafından takip edilememesi en önemli etkendir. Diğer bir neden ise çöp siteler (spam site) adını verdiğimiz ve yazılımlarla otomatik olarak sadece reklam ve hit amaçlı olarak oluşturulan ve içerik bakımından değersiz web sitelerden olma ihtimalidir.

Dinamik Web Siteleri: Php, Asp, JavaScript, JQuery, Flash, programlama dilleri ve SQL veri tabanı gibi çeşitli fonksiyonlarla donatılan zengin, kullanışlı, güvenli, arama motorlarının desteklediği web sitesi türüdür. Dinamik web sitelerinde admin panelleri, üye kayıtları, üye kısıtlamaları, çeşitli güvenlik sorguları vb. gibi birçok özelliği barındırırlar. Dinamik Web Sitesi kurmak için yazılım diline hakim olmanız gerekmektedir ancak günümüzde  wordpress, joomla, wix gibi hazır dinamik siteler olduğu için bu gibi sistemleri kullanarak da  Dinamik Web sitesi kurabilirisiniz.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarının desteklediği sevdiği web sitelerdir.
Admin Paneli sayesinde çeşitli verileri , yetkilerle istenildiği zamanda istenilen değişikliği kodlama yapmadan değiştirebilirsiniz.
Hızlı ve Kolay güncellenebilir.
Güvenlik açısından en üst düzeylerde kodlamalar yapılabilir ve daha güvenli site elde edilebilir.
Üye Kayıtları yapılabilir ve Üyelere yetki veya kısıtlamalar getirilebilir.
SQL veri tabanı ile çalışıp sitedeki yoğunluğu azaltıp daha çok veriyi saklar ve daha hızlı çalışırlar.